Biała herbata jest specjalną odmianą herbaty chińskiej, a jej wyjątkowe właściwości są znane o bardzo dawna. Uzyskiwana jest z młodych pąków liściowych i listków krzewów herbacianych. Zbierana wczesną wiosną, następnie jest ogrzewana w celu zatrzymania aktywności enzymów i suszona na słońcu. Zarówno pąki liściowe, jak i listki nie są formowane, dzięki czemu zachowują naturalny kształt. Herbata biała jest jedną z najdroższych herbat ze względu na niewielki stopień przetwarzania, co pozwala jej zachować bogate źródło właściwości.
Biała herbata – właściwości
Biorąc pod uwagę lecznicze właściwości herbaty, stosowana była w medycynie od setek lat. Bogata w antyoksydanty, usuwa nadmiar wolnych rodników tlenowych i zapobiega powstawaniu nowotworów oraz chorób układu krążenia. Hamuje procesy starzenia się organizmu, pomagając w regeneracji skóry, zachowując jej młodszy wygląd. Chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Napary z białej herbaty są również źródłem witaminy C, co zwiększa odporność organizmu, a zwiększone ilości kofeiny (w porównaniu do herbaty czarnej i zielonej) pobudzają, poprawiając pamięć i koncentrację.
Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Swiece-sojowe-i-do-masazu-1822.html
Biała herbata – przeciwwskazania
Ze względu na wszechstronne wykorzystywanie białej herbata, przeciwwskazania do jej picia raczej nie występują. Niemniej jednak, nie należy przekraczać wypijania 5 filiżanek wyciągu z herbaty dziennie, ponieważ nadmiar może powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka, ograniczając przyswajanie składników odżywczych.

Parzenie i smak białej herbaty
Smak białej herbaty (https://www.czasnaherbate.net/herbaty-biale-c-2_8.html) jest bardzo subtelny i delikatny, pozbawiony goryczki. Najczęściej można wyczuć w niej kwiatowe i owocowe nuty smakowe, które zależą od parzonej herbaty. Aby uzyskać odpowiedni smak, należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Temperatura parzenia, nie powinna być za wysoka, ani za niska (około 85°C), a cały proces trwać 4-5 minut, w przeciwnym razie napar może pozyskać zbyt dużą ilość goryczy. Po zaparzeniu, wyciąg z białej herbaty posiada równie delikatny i bladożółty kolor.
Przy wsrpółpracy: CzasnaHerbate